وسایل غیرمجاز در قسمت بار هواپیما

اگر قبل از سفر هوایی قوانین حمل وسایل مجاز برای ورود به کابین هواپیما را بدانید و چمدان و کیف دستی خود را با دقت ببندید، در این صورت در سفر خود با مشکلی مواجه نخواهید شد و دیگر نیازی نخواهد بود که چمدان را برای بررسی ماموران امنیتی فرودگاه بیرون بریزید. وقتی می‌خواهید بار سفر ببندید باید حواس‌تان به خیلی چیزها باشد. از وزن چمدان گرفته تا اشیای ممنوعه در کابین هواپیما و قسمت بار. حتی اگر بخواهید سبک‌بار سفر کنید و چمدانی به قسمت بار هواپیما تحویل ندهید باز هم باید مواظب وسایلی که در کوله یا ساک دستی خود همراه دارید باشید. زیرا فهرست اشیای ممنوعه‌ در کابین هواپیما بیشتر از قسمت بار آن است. باید توجه داشت که هر شرکت هواپیمایی، فهرست اشیای ممنوعه در کابین هواپیما را به صورت جداگانه دارد اما یک سری از وسایل و مواد هستند که در همه ایرلاین‌ها مشترک‌اند. اگر وسیله یا ماده‌ای همراه دارید که نمی‌دانید می‌توانید به داخل هواپیما ببرید یا نه، حتما قبل از آن با شرکت‌هواپیمایی که از آن بلیط را خریداری کرده‌اید، تماس گرفته و استعلام کنید. برای خرید بلیط هواپیما میتوانید به سایت ما مراجعه کنید

لیست وسایل غیرمجاز در کابین و قسمت بار هواپیما

شما به عنوان یک مسافر هواپیما به هر جایی که می خواهید سفر کنید، برای ورود وسایل و لوازم خود به داخل کابین هواپیما یا قسمت بار هواپیما محدودیت هایی دارید که معمولا به دلایل امنیت پرواز وضع شده اند.

برای من همیشه این موضوع که چه وسایلی اجازه‌ی ورود به قسمت بار هواپیما را دارند و کدام ها ندارند، یک معما بود.

امروز تصمیم گرفتم یک بار و برای همیشه این معما را برای خودم و شما حل کنم.

با توجه به تغییرات و بعضی حساسیت های قوانین حمل بار هواپیمایی، گاهی مجبور می‌شویم چمدان ها را باز کرده و وسایل‌ را برای بررسی امنیتی بیرون بریزید.

حالا فرض کنید که بخاطر ترافیک دیر به فرودگاه رسیده باشید و این زمان هر چند کوتاه سرنوشت پرواز شما را تعیین کند!

آن بطری آب یا اتوی مو می شود گران ترین بطری آب یا وسیله آرایشی که تا به حال برایتان هزینه برداشته است.

پس بهترین کار این است:

زمان بستن چمدان موارد زیر را در نظر بگیرید که چه وسایلی هیچ حساسیتی ندارند و چه وسایلی را نمی توان به قسمت کابین برد یا به قسمت بار هواپیما فرستاد. حجم هر چمدان چقدر باید باشد و حداکثر بار مجاز هواپیما برای هر شرکت هواپیمایی در سال 2024 چقدر تعیین شده است.

وسایل غیرمجاز در هواپیما

حالا وقت آن رسیده که به موارد غیرمجاز در هواپیما نگاهی بیاندازیم.

قبل از بستن چمدان هایتان باید حواس‌ خود را به خیلی چیزها جمع کنید. از وزن چمدان ها تا بار غیرمجاز هواپیما در کابین و قسمت بار آن. اگر بخواهید چمدانی به قسمت بار هواپیما تحویل ندهید نیز باید مواظب وسایل ساک دستی خود باشید.

زیرا لیست لوازم غیرمجاز در کابین هواپیما بیشتر از قسمت بار می باشد. هر شرکت هواپیمایی، فهرستی از لوازم غیرمجاز در کابین هواپیما دارد اما یک سری از وسایل هستند که در همه ایرلاین‌ها مشترک‌ می باشند. در زیر لیست آن وسایل که ممنوعه را می بینید.

سلاح‌های گرم و سرد: حمل سلاح‌های گرم به هر شکلی در پرواز و حتی در بخش بار هواپیما ممنوع است. در نظر داشته باشید که حتی تفنگ‌های اسباب‌بازی نیز از سوی ایرلاین‌ها ممنوع اعلام شده‌اند. همین طور تیر و کمان، منجنیق، تیغ، شمشیر، یخ‌شکن، چاقو با تیغه تیز و بلندتر از 6 سانتی‌متر، دریل، قمه و مانند آن‌ها، کاملا ممنوع خواهد بود.
نکته: به علاوه وسایلی که در ظاهر کاربرد رزمی و ورزشی داشته، اما قابلیت آسیب رساندن از طریق آن‌ها وجود دارد نیز در بخش بار هواپیما ممنوع اعلام شده‌اند. از آن جمله می‌توان به چوب بیسبال، چوب کریکت، چماق، چوب بیلیارد، باتوم و … اشاره کرد.

مواد منفجره: حمل مواد منفجره داخل کابین هواپیما ممنوع بود و باید ذکر کنیم که شما اجازه حمل این مواد در بخش بار هواپیما را نیز نخواهید داشت. همان طور که اشاره کردیم از جمله مواد منفجره دینامیت، باروت، مین، نارنجک، ترقه، فیوز، باتری، گاز اشک‌آور و به طور کلی وسایل و مواد آتش‌بازی و آتش‌زا هستند.

مواد مخدر: حمل هر گونه مواد مخدر در بخش بار هواپیما غیرمجاز بوده و در صورتی که مامور پرواز و فرودگاه، چنین موادی را داخل چمدان یا هر گونه بسته‌بندی همراه مسافر تشخیص دهد، به حراست فرودگاه اطلاع داده شده و مشکلات قانونی جدی برای شخص پیش خواهد آمد.

 

 

 

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *