پناهندگی در کانادا

پناهندگی در کانادا و خطراتش

شاید واژة پناهندگی برای شما  تصویری از شرایط بسیار سخت باشد؛ اما پناهندگی به کشوری مناسب گاهی می‌تواند  بهترین انتخاب ممکن برای یک فرد باشد که ما در اینجا به بررسی این مورد می‌پردازیم تا شما بتوانید با اطلاعات کاملی بهترین انتخاب را انجام دهید. ما با پاسخ‌دادن به عمده‌ترین دغدغه‌ها و سؤال‌های شما مسیر انتخاب شما را هموار می‌کنیم.

در ابتدا باید بدانید که پناهنده به چه شخصی گفته می‌شود؟

به‌صورت خلاصه پناهنده فردیست که به دلایل کاملاً موجه قصد بازگشت به کشور خود را ندارد و این دلایل می‌تواند عوامل مختلفی اعم از  عقاید مذهبی، سیاسی، گرایشات مختلف جنسی، عدم امنیت جانی و… باشد که در صورت بازگشت به کشور خود مورد آزار و اذیت، تعقیب و یا تهدیدهای جانی و مالی قرار گیرد.

چرا کانادا از بهترین گزینه‌های پناهندگی است؟

کانادا از مهاجرپذیرترین کشورها از طریق پناهندگی است و سالانه پناهندگان زیادی را مورد حمایت خود قرار می‌دهد؛ زیرا باتوجه‌به تعهداتی که در سازمان ملل تحت عنوان کنوانسیون پذیرفته این کشور را در دسته کشورهای امن مهاجرپذیر قرارداده و امنیت پناه‌جوها از هر نظر تأمین می‌باشد. اما این به این معنی نیست که به‌آسانی می‌توانید به این کشور پناهنده شوید؛ بلکه باید کاملاً دقیق و بااحتیاط اقدام کنید تا مشمول  بازگشت به کشور مبدأ نشوید.

چه افرادی از بهترین موارد برای پناهندگی هستند؟

با وجود ریسک بالای این روش در ابتدا به قابل اتکاترین روش‌ها می‌پردازیم:

  • مورد مذهبی: افرادی که در کشور خود باتوجه‌به انتخاب دین دیگری غیر از دین رسمی کشور خود مورد تهدید جانی و اجتماعی قرار می‌گیرند و امنیت آنها در خطر است.
  • مورد اجتماعی: از بهترین دلیل‌های موجه می‌توان به عدم امنیت اجتماعی از قبیل جنگ، قحطی، بلایای طبیعی و…که امکان زندگی در کشور مبدأ تحت هیچ عنوانی وجود نداشته باشد اشاره کرد که این موضوع باید به‌صورت واضحی برای پلیس مهاجرتی (آفیسر) قابل‌بررسی باشد.
  • مورد نژادی: وقتی شخص در کشوری زندگی کند که غالب جمعیت متضاد نژاد شخص باشد، این فرد دچار عدم امنیت جانی و مخصوصاً روحی و روانی خواهد بود که می‌تواند به‌راحتی ازطریق پناهندگی نژادی اقدامات لازم را انجام دهد.
  • مورد جنسی: افرادی که گرایشات جنسی متفاوتی دارند و به علت عدم‌پذیرش کشور مبدأ دچار مشکلات اجتماعی و بعضاً جانی خواهند بود که زندگی را برایشان طاقت‌فرسا می‌کند می‌توانند از این روش مهاجرت بهره بگیرند.
  • مورد سیاسی: اگر شما در کشور مبدأ درگیری‌های سیاسی اعم از عضویت در گروه های سیاسی یا فعالیت‌های مربوطه داشته‌اید که امنیت شما را برای زندگی در کشورتان تهدید کرده است، بهترین روش پیشنهادی مهاجرت سیاسی است.

باوجوداینکه مؤسسه مهاجرتی کارا سیر مخالفت شدیدی با این روش مهاجرتی دارد؛ اما روش‌هایی که در بالا ذکر شد می‌تواند کم‌خطرترین روش ممکن برای شما باشد؛ اما باز هم نمی‌تواند به‌آسانی باشد؛ زیرا شما باید در هرکدام از انتخاب‌های بالا مدارک و مستندات واقعی را در اختیار پلیس مهاجرتی قرار دهید. چرا که در صورت اثبات ادعاهای دروغین، شما به کشور خودتان بازگشت داده می‌شوید و در صورت عدم توجه به اخطارهای پلیس دستگیر خواهید شد!

نکته: موسسه مهاجرتی کاراسیر کارهای پناهندگی را انجام نمی دهد و به شما هم توصیه نمی کند

مزایا و معایب مهاجرت پناهندگی کانادا:

  • در کشوری پیشرفته و با آرامش خاطر نسبی زندگی جدیدی را شروع می‌کنید.
  • از همان ابتدا حمایت‌های اساسی دولت را خواهید داشت و همانند کشورهای دیگر اسکان شما در کمپ‌ها نخواهد بود و از همان ابتدا مسکن در اختیار شما قرار می‌گیرد.
  • نیازی نیست که حتماً به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.
  • از معایب می‌توان به برخورد با قاچاقچیان و پرداخت هزینه‌های گزاف به آنها اشاره کرد.
  • عدم شانس قبولی بالا

کلام پایانی:

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم باتوجه‌به غیرقانونی بودن این روش مهاجرتی مؤسسه مهاجرتی کارا سیر از ارائه خدمات مربوط به پناهندگی به شما معذور است؛ زیرا که خطرات بسیار زیادی دارد و پناهندگی باید آخرین گزینه برای هر فرد باشد که تمام تلاش‌های خود را در روش‌های دیگر انجام داده باشد. پیشنهاد ما این است که از روش‌های قانونی مؤسسه مهاجرتی کارا سیر  اعم از مهاجرت تحصیل در کانادا، کاری بهره‌مند شوید. به‌خاطر داشته باشید مهاجرتی برای شما لذت‌بخش خواهد بود که علاوه بر قانونمند بودن، تجربه خوشایندی را برایتان فراهم کند. تیم باتجربه ما با ارائه بهترین خدمات مشاوره‌ای در خدمت شماست.

 

4.3/5 - (7 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *