ویزای گاردین کانادا چیست؟

سن قانونی در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است. مثلا در نیوفاندلند، بریتیش کلمبیا و سرزمین‌های شمال غربی این کشور، سن قانونی 19 سال است و در استان‌های دیگر کانادا 18 سال، سن قانونی محسوب می‌شود. بنابراین طبق قوانین دولت کانادا، کسی که زیر 18 سال باشد نیاز به مراقبت و سرپرستی دارد.

در صورتی که فرزند زیر 17 سال سن داشته باشد و قصد مهاجرت به کانادا بدون حضور والدین و تحصیل در مدارس این کشور، داشته باشد، باید تحت مراقبت و قیومت فردی که در کانادا ساکن است، قرار بگیرد. به فردی که مسئولیت سرپرستی کودک یا نوجوان زیر 17 سال را بر عهده گرفته است، گاردین یا کاستودین گفته می‌شود که می‌تواند با اخذ ویزای گاردین همراه با دانش آموز وارد این کشور شود. بنابراین گاردین می‌تواند یکی از والدین فرزند باشد که به عنوان قیم یا گاردین فرد معرفی می‌شود. در این صورت باید مدارک لازم را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد. موسسه مهاجرتی کاراسیر می‌تواند در این زمینه راهنمایی لازم را به شما دهد و شما را از نحوه و شرایط اخذ این ویزا مطلع کند.

شرایط دریافت ویزای گاردین کانادا

دانش‌آموزان بین المللی که از سراسر جهان برای تحصیل در کانادا می‌روند، از مقطع دبستان تا دبیرستان می‌توانند در این کشور تحصیل کنند. در کانادا سن تحصیل از 5 سالگی آغاز می‌شود. اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به کانادا بفرستید در حالی که سن او در بازه 5 تا 17 سال باشد، یکی از شما که والدین او هستید، می‌توانید با اخذ ویزای گاردین همراه او مهاجرت کنید. متقاضیان ادامه تحصیل که کمتر از 18 سال سن دارند باید حتما تحت قیومیت یا سرپرستی فردی در کانادا قرار بگیرند. این فرد می‌تواند از دوستان یا فامیل و یا یکی از والدین او باشد.

کسانی که قیومت دانش‌ آموز را به عهده می‌گیرند و به عنوان گاردین معرفی می‌شوند (به جز والدین)، باید بالای 19 سال سن داشته باشند و ساکن آمریکا بوده و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند.

در کانادا، مدارس در ماه‌های ژانویه و سپتامبر، پذیرش دارند. دانش‌آموزان دبیرستانی می‌توانند از امکان HOME STAY مدرسه استفاده کنند

مدارک لازم برای اخذ ویزای گاردین

برای اخذ ویزای گاردین نیاز به نامه پذیرش، فرم تقاضای ویزای گاردین برای والدین دانش آموز، گواهی تمکن مالی و ارائه گردش حساب، مشخصات متقاضی و دانش آموز، مدت زمانی که قصد ماندن دارید، مجوز تحصیلی دانش آموز خواهید داشت. اگر قصد داشته باشید یکی از اعضای خانواده‌تان(به جز همسر) دعوت کنید، باید مدارک لازم برای حمایت مالی او توسط شما را نیز ارائه دهید. همچنین این افراد باید مدارکی از وابستگی‌شان به کشور خود مثل کار، شغل، و یا خانواده ارائه دهند که افسر مهاجرت را از بازگشت خود به کشورشان مطمئن سازند.

هزینه ویزای گاردین کانادا

در کانادا مدارس به دو صورت روزانه و شبانه روزی است. در صورتی که دانش آموز قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی داشته باشد به طوری که علاوه بر تحصیل، محل اقامت و اسکان و همچنین یک سری امکانات خاص و برنامه‌های تفریحی و .. نیز داشته باشد، بین 30 تا 60 هزار دلار در سال باید بپردازد. در صورت تحصیل در مدارس روزانه، سالیانه این مبلغ بین 10 تا 15 هزار دلار است. اگر دانش آموز بخواهد از امکان home stay استفاده کند، هزینه‌ای بالغ بر 9 تا 11 هزار دلار باید بپردازد. هزینه‌های مربوط به خوراک و پوشاک و حمل و نقل و خورد و خوراک دانش آموز هم چیزی حدود 2500 تا 4 هزار دلار در ماه است. همانطور که گفته شد، اگر بتوانید ویزای گاردین را به ویزای دانشجویی تبدیل کنید، هزینه تحصیل فرزندتان رایگان خواهد شد.

مشاوره ویزای گاردین کانادا

از آن جایی که اخذ ویزا نیاز به آگاهی و درک روال سفارت و امور مهاجرت دارد، در صورتی که به این مسیر مسلط نباشید، علاوه بر هزینه‌های مالی زیادی که برایتان خواهد داشت، انرژی و فرصت و زمان را نیز از دست خواهید داد. موسسه مهاجرتی کاراسیر با سابقه و تجربه درخشانی که در این زمینه از خود به جای گذاشته است، می‌تواند راهنمای موثری در زمینه اخذ ویزای گاردین باشد تا پس از کسب مشاوره و راهنمایی از متخصصان ایران کانادا، با اطمینان و آگاهی کامل نسبت به مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای گاردین اقدام کنید.

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *